Serwer Minecraft, czyli jak zrobić żeby było dobrze
8
21 postów
Napisano 25 Aug 02:04
Jest to dopiero wstępna propozycja jak zrobić serwer Minecraft dla Brygady Graczy. Nie jest ona perfekcyjna, także zachęcam do dyskusji pod tematem.
Ogólny styl oraz założenie serwera
Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, będzie to serwer działki / gildie, więc lobby raczej nie będzie potrzebne. Przy dołączeniu na serwer zostaniemy zrespieni na losowo wybranych kordynatach. Pvp oraz destrukcja świata są normalnie włączone.
Działki
Aby serwer nie zmienił się w jedno wielkie grieafowisko, musi zostać zaimplementowany system działek. Działki by się stawiało by się jakiś blok w wybranym miejscu na postawienie ów działki, zazwyczaj inne serwery stosują do tego noteblocki. Drugim rozwiązaniem jest stawianie działki komendą. Na terenie obcej działki nie można niczego niszczyć. Na początek działka miała by wymiary 32 x 32. Do działki można by było zapraszać innych graczy, w takim wypadku poprzednia działka osoby zapraszanej po zaakceptowaniu zostanie usunięta. Maksymalna ilość graczy na działkę może wynosić 4. Oby dwa limity mogą zostać powiększone poprzez zakup vipa. (szczegóły w dziale "monetyzacja") W działkach posiadających więcej niż 1 gracza zostanie wybrany "Władca". Będzie on miał kontrolę nad ustawieniami działki oraz będzie mógł moderować kto może mieszkać na działce.
wojny pomiędzy działkami, aka. Gildie
Razem z systemem działek zostanie zaimplementowana możliwość wywołania wojny pomiędzy działkami. Jeżeli właściciel działki na którą została wywołana wojna zaakceptuje ją, członkowie oby dwu działek mogą kraść, niszczyć, zabijać i ogólnie robić wszystko z działką przeciwnika. Wojna się kończy gdy członkowie jednej gildii wybiją wszystkich z drugiej, lub gdy któraś z działek się podda. Po zakończeniu bitwy działka przegranej frakcji zostaje zdjęta, przy czym pozostawiając wszystkie pozostałości, a właściciel wygranej frakcji dostaje głowę każdego członka przegranej działki jako trofeum.
Monetyzacja
Niestety poterzebujemy 2 oddzielnych vipów, ponieważ inaczej trudno będzie utrzymać serwer. Zakup Vipa dla minecrafta na jedną osobę dawałby korzyści takie jak:- Powiększenie działki- Zwiększenie ilości graczy mogący uczestniczyć do jednej działki- Rzeczy
czysto kosmetyczne
takie jak możliwość dania sobie na głowę jakiegokolwiek bloku czy niestandardowe czapki
Korzyści vipa by się nakładały czyli w sytuacji gdy działka ma np. 8 slotów dla graczy oraz rozmiar 32 x 32, gdy dołączy gracz z vipem rozmiar zostanie rozszerzony o np. 8 bloków z każdej strony i zostanie dodany jeden slot dla graczy. Tak samo się dzieje gdy dołączy kolejny gracz, korzyści się po prostu stackują. Wszystkie korzyści oraz cena zostanie ustalona w procesie.
Warto dodać:
-Właściciel działki powinien mieć kontrolę nad opcjami takimi jak kto i co może edytować w działce lub np. używać drzwi Dziękuję za uwagę
+1 za post
24
51 postów
Napisano 27 Aug 10:46
Już raz Czepel mówił że nie będzie serweara Minecraft bo jest to duża inwestycja i jeden serwer minecraft zajmuje więc czasu niż kilka serwerów Minecraft, po prostu nie ma za dużo czasu.
+1 za post
24
103 postów
Napisano 27 Aug 11:40 (edytowany)
Na neutral. Powiem szczerze, że taki serwer po max. miesiącu by umarł, gdyż jest pełno popularnych gildijnych serwerów do MC, a na dodatek wielu graczy zostaje przy tf'ie, więc utrzymanie takiego serwera w dłuższym czasie byłoby bezsensowne. Sam czepeel mówił, że ta gra jest tą gdzie nolife'isz lub coś robisz w jakimś czasie.
100
260 postów
Napisano 27 Aug 11:46
Czepeel jak pamiętał pisał ,że na razie nie będzie robił serwera mc ,bo w taki sposób ludzi nie będzie na tfie