4Fun, FFA, Normal
Losiek
0
5 postów
Napisano 03 Jul 18:45 (edytowany)
Przewertowałem całą listę serwerów TF2 i nie ma już ani jednego normalnego polskiego 4Fun z normalnymi mapami i z decyzją graczy o kolejnej mapie. Czy jest możliwość by któryś z serwerów, nawet dla testu, przerobić kiedyś na normalny FFA? Wielu ludziom brakuje polskich serwerów, które posiadają własną społeczność i mają dowolność wyboru map (90% to tylko 2Fort i Orange). Oczywiście wielu może powiedzieć, że są przecież serwery Valve, ale z mojego doświadczenia wynika, że dużo ludzi chce z kimś pogadać na serwerze, a nie tylko pograć z noname'ami. Jak byłem adminem 4Fun'a kilka lat temu to był ogrom VIP-ów i podstawą VIP-a był był własny slot na serwerze.Dużej zmiany by nie było:-został by ranking, alltalk, a jedyne co bym w sumie wywalił to zwiększenie limitu ludzi, bo uważam że jest bezsensowny (24-28 to max), ale to akurat nieważne.Mapy by były wszystkie jakie są dostępne w grze, no może poza eventowymi.Wiem, że utrzymanie serwera to dużo pracy i to wyłącznie wasza decyzja czy warto. Ja jak rozmawiałem z graczami to też byliby chętni spróbować. Uważam, że dało by radę zrobić całą społeczność wokół takiego 4Fun'a.Myślę, że pozwolenie graczom grać na zmieniających się mapach pozwoliłoby utrzymać ich na wiele dłużej, bo mogliby czasami "odsapnąć" od CTF czy Orange. Tu chce podać wyłącznie propozycję i może prośbę na przyszłość, nie musicie od razu odrzucać lub przyjmować, może przyjdzie dogodna chwila by stworzyć taki serwer.Zapraszam do dyskusji.
Czepeel
158
466 postów
Napisano 03 Jul 18:52 (edytowany)
Niestety TF2 podupadł, jest mniej graczy niż kiedyś. Dodatkowo Valve dodało casuale i match making i to ogólnie zabiło większość takich serwerów. Teraz dominują serwery z jedną mapą, ponieważ jej zmiana w czasie rozgrywki wiąże się w odejściem sporej liczby osób z serwera, bo nie każdy lubi grać na wszystkich mapach. Próbowaliśmy zrobić serwer z różnymi mapami, ale na dłuższą metę to nie ma sensu niestety, graczy jest za mało.
Losiek
0
5 postów
Napisano 03 Jul 19:24
Oczywiście, jest mniej graczy, ale zauważyłem że jest na to sposób. Jak byłem adminem swojego 4Funa to też na początku o 9 rano nikogo nie było na serwerze. By tego typu serwery się utrzymywały to była zawsze potrzeba na początku robić społeczność wokół niego i liczyć, że losowi casuale wbiją. Wystarczyło wejść rano z kilkoma ludźmi (czasami wystarczy samemu) i serwer się rozkręcał, a ludzie się po jakimś czasie przekonywali i zostawali stałymi graczami.Po 2-3 miesiącach poznawania ludzi to sami wbijali na pusty serwer by ktoś pograł wspólnie. W przypadku serwera z jedną mapą ludzie nie grają tak długo, bo się im raczej nudzi i nawet nie rywalizują. Zaczynają nawet z nudy trollować. Jest więcej casuali, a mało stałych graczy.Myślę że jeżeli byłoby z 2 adminów na ten jeden serwer, którzy by rozkręcali i pilnowali taki serwer to na pewno kilkanaście osób by było cały czas (w normalnych godzinach). Wystarczy kilku znajomych i już jest z kim pograć. Długo mnie w TF2 nie było, więc może być trochę inaczej. Jeżeli jednak pojawi się cień szansy by zrobić serwer nawet testowy na 2-3 dni to byłoby super.
Paulina
54
258 postów
Napisano 03 Jul 19:43 (edytowany)
Testowaliśmy taki serwer dobre 2 miesiące i wiemy jak było. Zrobiliśmy go właśnie ze wzgl. na jedną osobę, która poprosiła nas o przetestowanie takiego typu serwer i zaoferowała zapraszanie i podtrzymywanie graczy. W rezultacie wyszło na to, że gracze się przewijali i utrzymywali do max 10-15 osób po czym po zamianie mapy statystycznie były może 2-3 o ile w ogóle. Większość graczy nie widzi sensu grania na takim serwerze, skoro może zrobić to samo na casualu wbijając sobie dodatkowo przy tym lvl.
poker
21
157 postów
Napisano 03 Jul 20:29 (edytowany)
Granie na takim serwerze kiedy są casuale lub matchmakingi ma taki sam sens jak granie normalków w League of Legends. Możesz niby grać z ziomkami normala, ale po co skoro są rankingówki flexy kiedy możesz robić to samo ale przy okazji wbijać range i punkty
Losiek
0
5 postów
Napisano 03 Jul 20:49
Widzę, że nawet nie ma rozmowy, więc chyba szkoda mojego i waszego czasu. Chyba niepotrzebnie wracałem do tej gry. Narka.
Paulina
54
258 postów
Napisano 03 Jul 21:08
To nie jest nic ofensywnego w stosunku do Ciebie, po prostu nie każdy lubi grać na tym typie serwera i z naszych testów wynikło, że nie ma sensu robić owego serwera bo zmarnujemy na niego tylko czas a w ostateczności będzie grać tam garstka ludzi albo kompletnie nikt.
drewnoman
20
156 postów
Napisano 04 Jul 00:54
...